GÖKŞENLER AHŞAPTürkiye’nin ilk ve tek patent sahibi yel değirmeni üreticisiyiz.

KURUMSAL

 

Hakkımızda

1999 yılında kurulan GÖKŞENLER Limited; Mersin Gözne yolu üzerinde kurulu üretim merkezinde yıllardır ahşaba hayat veriyor. 20 dönümlük arazi üzerine kurulu üretim merkezinde 35 kişi çalışıyor. Doğan Gökşen,Gökşenler Limited’in Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiş durumda.

Türkiye’nin ilk ve tek yel değirmeni üreticisi olan Gökşenler; patent, tek satıcı, tek üretici ve endüstriyel,tasarım hakkını da sahip.Gökşenler; yel değirmeni üretimlerinin dışında,yine tümüyle ahşap, su değirmen dolapları da üretiyor. Küçük-büyük her türlü havuza değişik ebatlarda monte edilebilen su değirmenleri, görsel su oyunlarının yanı sıra suyun belli yüksekliklere taşınmasında da kullanılıyor.

Gökşenler ayrıca ürettiği pergola, gazebo,ameriye, restaurantlar, çay bahçelerini Mersin,Diyarbakır, Mardin, Kayseri, Konya, Antalya ve daha birçok ilde parklarda ve değişik alanlarda "İşte ahşap böyle işlenir." dercesine insanlarla buluşturuyor. Özellikle belediyelerin yeşil alanları, GÖKŞENLER'in üretimleriyle bambaşka bir görüntüye kavuşuyor.

GÖKŞENLER, Avrupa standartında üretim yaparak yurtdışına hazırlıyor kendini. Ahşabın nemini yapılacak bölgenin nemine düşüren Gökşenler emprenye yönteminde Vakum – Basınç sistemi ile dolu hücre metodunu kullanıyor. Emprenye maddesi olarak inorganik kökenli madde kullanmaları ahşabın dış etkenlere karşı yüzlerce yıl kafa tutmasını sağlıyor. Bu yöntem aynı zamanda Yangına karşıda ahşabı 10 kat daha güçlü kılıyor.